Jak gram

Ponieważ pracuję w firmie o całkiem innym profilu tak więc gre na FOREX-ie rozpoczynam po powrocie do domu okolo 15.30. W pracy staram się nie grać choć sporadycznie zdarza się, że otwieram jakieś pozycje. Czasami trudno jest nie zerknąć na wykresy w chwilach ogłaszania wiadomosci finansowych lub nie wykorzystać sygnałów pojawiających się na rynku. :-)

Gram na wykresach 30 minutowych, dla potwierdzenia swojej analizy korzystam z wykresów godzinnych i niowych czasami sięgając do tygodniowych aby być na bierząco z głównymi trendami rynku.

Próbowalem gry na wykresach 15 minutowych lecz jak dla mnie są one za szybkie i w momencie kiedy nie mam jeszcze do końca opracowanych strategii były zbyt ryzykowne. Wprawdzie w piątek 6 czerwca grałem nawet na wykresie 5 minutowym na OIL ale to był wyjątek chciałem jak najwięcej wyciągnąć z ruchu na szczycie. Plan się udał w 80 procentach. Tylko zlecenia stop loss popsuły trochę wynik końcowy o czym można przeczytać w innym moim wpisie.

Tak więc wykresy 30 minutowe świecowe, analiza techniczna formacje, wybicie się ponad poziomy wsparcia i oporu, oraz MACD, i RSI plus średnie. Oto podstawowe narzedzia stosowane przezemnie.

Większość zleceń zamykana jak na razie nie poprzez Take profit wylko przez Trailing Stop.  Wielkość TS w zależności od instrumentu na którym gram w danej chwili.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.